Κυπελλο

Με νίκες οι μικτές απέναντι στην ΕΠΣ Κέρκυρας

Με το ευρύ σκορ 5-2 επικράτησε η μικτή Κ-15 της ΕΠΣΝ Λάρισας απέναντι στην ΕΠΣ Κέρκυρας. Το σκορ άνοιξε ο Μπριάμης στο 20/ ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα ο Κουτζαηλίας. Το 34′ μείωσε ο Μάκρης για την Κέρκυρα με τον Δριστέλλα στο 37΄να ξαναφέρνει τη διαφορά στα δύο γκολ. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τους φιλοξενούμενους με τον Μάκρη να σκοράρει για 2η φορά. Στη συνέχεια η ΕΠΝΣΝΛ τετραπλασίασε τα τέρματα της με τον Μπροσίμη στο 65′ ενώ στο 76΄ο Καλαθάς σφράγισε το τρίποντο.

ΕΠΣΝ ΛΑΡΙΣΑΣ Κ-15:
Στεργιούλης, Αρσένης, Αγάκος, Δάσκαλος, Κουπατσιάρης, Τσιακμάκης (77′ Όντος), Μπρισίμης ( 77′ Δάλλας), Κουτζαηλίας, Δρυστέλας (54′ Μαλέσκος), Νταφόπουλος (79′ Μπιώτης), Δημηνίκος (54′ Καλαθάς)

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Κ-15:
Κανταρός Ν., Κατωμέρης, Κούδας (71′ Κατσιάρας), Τσενεμπής, Κανταρός Σ., Καποδίστρια (50′ Βλασέρος), Ξάνθος (41′ Καρβούνης), Παπάς (71′ Αντίκας), Μπάλος (63′ Τόμπρος), Μακρής, Αράθυμος

Νίκη και για την μικτή ομάδα της Κ-17, όπου με ένα γκολ του Χριστώνη από το 10′ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντίστοιχης ομάδας της Κέρκυρας.
Με την επικράτηση αυτή, η ΕΠΣΝΛ σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου και απομένει μια αγωνιστική απέναντι στην ΕΠΣ Πρέβεζα/Λευκάδα.