Μικτη Λαρισας

Νίκες για τις Μικτές ομάδες της Ένωσης

Δύο στα δύο για τις μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ.Ν.Λάρισας απέναντι στις αντίστοιχες της Ε.Π.Σ.Τρικάλων.

Στην αρχή η Μικτή ομάδα της Κ-14 επικράτησε με 3-1, ενώ στη συνέχεια η μικτή ομάδα της Κ-16 επικράτησε με 1-0.

Η ομάδα του Νίκου Φώλλα, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16′ με γκολ του Γερεντέ, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, μπόρεσε να αντιδράσει και να γυρίσει το παιχνίδι με τα γκολ των Γκίτσα στο 27′ και Μπαλαμώτη στο τελευταίο λεπτό του α’ ημιχρόνου (35΄).
Στην επανάληψη, με γκολ του Αρσενίδη αρχηγού της ομάδας της ΕΠΣΝ Λάρισας στο 60′ σφραγίστηκε η πρώτη νίκη της Κ-14.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Τσέτσιλα Δημήτριου, κατάφερε και έφτασε στη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες με γκολ του Ζαμπέτα στο 66′ ( οποίος είχε περάσει πριν λίγο ως αλλαγή).

Επόμενες αγωνιστικές για τις Μικτές ομάδες της ΕΠΣΝΛ είναι στα Γρεβενά με τις ομώνυμες Μικτές, στις 12.12.18.